farashi
21 اسفند 1401 - 01:30

یادداشت| عید می‌آید و گل‌واژه هفت‌سین کرمان، سلیمانی است

کرمان خودش را برای یک میزبانی باشکوه آماده کرده و این‌بار برای میهمانان حاج‌قاسم هفت‌سینی بر بلندای صاحب‌الزمان(عج) تدارک دیده، او بهار را در بهشت ریخته و آن را با سخاوت تقدیم نگاه عاشقان و ارادتمندان فرزند رشیدش کرده است، باز هم به این بزم عارفانه و عاشقانه دعوتید.

خبرگزاری فارس _ کرمان؛ آمنه شهریارپناه: کمی بیشتر از دو ماه از روزهایی که کرمان برای زائران و میهمانان حاج‌قاسم، آغوش گشود و قدوم پربرکت آنها را روی چشم‌هایش گذاشت، می‌گذرد و دوباره به روزهای پر عبور و مرور به این خطه نورانی و عطرآگین می‌رسیم.

 درست از آن ساعت عاشقی که فرزند کرمان به تربت پاک شهیدان پیوست، انگار بوی بهشت را در این شهر و قطعه فرازمینی‌اش پخش کردند و آن عطر الهی برای همیشه در این ناحیه مقدسه ماندگار شده که این‌طور دامن‌گیر بوده و نیروی محکمی خارج از اراده‌ات، دستت را می‌گیرد و به آن سمت می‌کشاند.

از همان ساعات بامدادی سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸، کرمان قطب بزرگ راهیان‌نور شد و با پایان یافتن ویروس کرونا، این مهم به سرعت گسترش یافت و مورد استقبال پرشور مردمی قرار گرفت، امسال هم بعد از مراسم سالگرد سوم، باز هم به این بزم عارفانه و عاشقانه دعوتید.

کسانی که در این سه سال به قصد زیارت مرقد آسمانی سردار سلیمانی به کرمان آمده‌اند، می‌دانند که آن مروارید درخشان یک جاذبه مغناطیسی نوظهور است و تکرار آن لحظات نابی که سال‌ها از نجف تا کربلا به وجودشان تزریق می‌شد و حال و هوای ملکوتیان را برایشان متجلی می‌ساخت را تجربه می‌کنند.

 هرکس بوی بهشتی اینجا را استشمام کرده دل کندن و رفتن برایش ساده نبوده، در روزهای منتهی به سومین سالگرد شهادت حاج‌قاسم و در آن دهه پر برکت و پرشکوه، لحظات سخت خداحافظی گروه‌گروه از مردم استان‌های مختلف را به چشم دیدم که آخر هم تا به خودشان قول نمی‌دانند که حتما بر می‌گردند، نمی‌رفتند.

عطر خدمت تا پای جان همه جای گلزار بین‌المللی شهدای کرمان را گرفته، بوی شهامت و شجاعت می‌آید، کوه‌های صاحب‌الزمان(عج) در مقابل مقاومت و پایداری این مرد همیشه سرافراز کم آورده‌اند، انعکاس صدای آزادی مظلوم از چنگ ظالم را می‌توان از گلزار و کوه‌های سر به فلک کشیده‌اش شنید و آن را تا بیخ گوش رژیم صهیونسیتی برد، اینجا به رنگ انتقام در آمده و رسم مردانگی و جان‌فدایی مشق می‌شود، از گلزار شهدای کرمان و از حلقوم سرور شهیدان مقاومت، صدای آزادی قدس به گوش می‌رسد، به کرمان بیایید و روحتان را تازه کنید.

 چه دهه مقاومت باشد و چه روزهای پایانی و آغازین سال، هر زمانی که به مقصد گلزار شهدای کرمان حرکت کردید، بدانید که به سمت نور می‌آیید.

 کرمان باز هم خودش را برای یک میزبانی باشکوه آماده کرده و این‌بار برای میهمانان حاج‌قاسم هفت‌سینی بر بلندای صاحب‌الزمان(عج) تدارک دیده است، او بهار را در بهشت ریخته و آن را با سخاوت تقدیم نگاه عاشقان و ارادتمندان فرزند رشیدش کرده است.

 برخی می‌خواهند پایان سال‌شان را در کنار این والا شهید بگذرانند و برخی هم دوست دارند سال جدیدشان را با بالا مقامی جشن بگیرند که امنیت‌شان را مدیون آن هستند، با هر نیتی وارد کرمان می‌شوید، خوش آمدید ...

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1087433